Nuk keni ujë në shtëpi?! Ja se si t’i zhbllokoni tubacionet e ngrira
Këshilla /Shtëpia
7 muaj nga Administrator

I ftohti që ka “mbërthyer” vendin javët e fundit ka shkaktuar probleme të mëdha në shumë qytete të vendit.
Një ndër shqetësimet më të mëdha është edhe ngrirja e tubacioneve duke bllokuar në këtë mënyrë furnizimin me ujë të shumë familjeve.
Por ka një mënyrë të thjeshtë dhe shumë praktike sesi të zhbllokoni tubacionet e ngrira.

Hapat që duhen ndjekur:
Fillimisht në një tenxhere vendosni 2 lita ujë të nxehet. Lëreni ujin të ziejë. Në momentin që uji ka marrë valë hiqeni.
Me ndihmën e një hinke hidheni ujin e nxehtë në tubacionin që furnizon me ujë shtëpinë tuaj.
Prisni 10 minuta dhe do të shikoni që uji do të rikthehet. Nëse pas 10 minutash nuk ka ardhur uji atëherë përsërisni procedurën. 
Përshtati: Fjola Graçi

Këshilla
2 dite
‘Sperma është drejt zhdukjes’/ Shkencëtarët: Ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin
2 dite
Sfungjeri i enëve strehon me miliona baktere. Ja sa shpesh duhet ta ndërroni?
1 dite
Mënyra se si ulesh, tregon çfarë personaliteti ke
Besojeni ose jo, trupi mund të zbulojë shumë anë të karakterit të njeriut, sidomos atëherë veprimet kryhen pa vetëdije. Këto veprime mund të hedhin dritë mbi emocionet e brendshme. Vajza, shihni se çfarë do të thotë p&
1 dite
Shihni çfarë forme kanë vizat në dorën tuaj dhe mësoni se çfarë ...
Leximi nga pëllëmba e dorës është një art i lashtë, i vjetër mijëra vjet, i cili e ka origjinën në Indi. Ai shpejt u përhap nëpër Azi dhe Evropë, ndërsa e obsesionoi edhe Aristotelin i cili dijen e tij ia përcolli
Më te lexuarat
Basti i fituar i Tares, tani e “adhurojnë” edhe... tifozët e Romës
Revolucion në futbollin shqiptar, Skënderbeu arkëton 2.7 mln €
Debutim ëndrrash në Spanjë, mesfushorit shqiptar i japin numrin 7
FOTO/ Moda nuk njeh moshë! ‘Çmenden’ femrat e moshuara në plazhet tona
Ofertë ruse për Nimagën, Takaj e refuzon dhe i vendos çmimin...
Takaj zbardh prapaskenat: Ja si e shitëm Latifin
1 dite
Zbulohet zëvendësuesi i Latifit, Skënderbeu ka gati një superofertë
Skënderbeu është aktiv edhe në merkaton në hyrje, teksa pritet që në ditët në vijim të ketë zhvillime të reja. Burime në klubin bardhekuq flasin për dy afrime të tjera te Skënderbeu që do të blindojë k&eum
19 ore
S'ishin vetëm shifrat e transferimit, Latifin e çoi në Hungari....
Liridon Latifi do të lu ajë në Hungari sezonin tjetër. Kjo çështje tashmë ka marrë fund dhe e vetmja gjë që pritet është që transferimi i “yllit” kosovar të marrë formë zyrtare. Shitja e tij drejt Pushkash