Partizani humbet 3-1 miqësoren e luksit me Fenerbahçe
Sport /Superliga
7 muaj nga Administrator

Partizani humbi 3-1 miqësoren e parë turke kundër Fenerbahces.

Ndaj gjigandëve turk, të kuqtë paguan jo vetëm diferencat teknike mes dy ekipeve por dhe faktin që Fenerbahce ishte shumë më përpara me fazën përgatitore gjë që u vu re që në fillimin e ndeshjes me turqit që shënuan dy gola të shpejtë duke shfrytëzuar dhe freskinë më të madhe fizike.

Pas vetëm pesë minutash, Tufan shënoi me një veprim spektakolar duke hyrë mes mbrojtësve të Partizanit, ndërsa në të 8-tën ishte Fernandao që ngriti rezultatin në 2-0.

Pavarësisht goditjes së shpejtë Partizani e mori veten dhe ekuilibroi lojën aq sa në fundin e pjesës së parë goditi dhe traversën.

Në pjesën e dytë për të kuqtë u aktivizua dhe Fejzullahu që u rikthye në fushë pas një mungese prej më shumë se një muaji.

Gjithsesi golin e 3-të e gjeti sërish ekipi turk, që në minutën e 81-të realizoi dhe golin e 3-të me Koybasin.

Për Partizanin ndërkohë dy minuta më pas, Ekuban mundi të shkurtojë diferencën duke treguar se dhe në këtë vit të ri nuhatjen e portës nuk e ka humbur.

U mbyll 3-1 për Fenerbahcen me Partizanin që gjithsesi zhvilloi një test të mirë miqësor ndaj një rivali të madh duke i dhënë përgjigjet e duhura dhe trajnerit të tij, Sulejman Starova.

Sport
1 dite
Interi zbarkon në Korçë, në shtator pritet edhe vizita e Zanetit
1 dite
Dinamo Zagreb mposht Telushi-Pejiç, Rrahmani “mesazh” Skënderbeut (VIDEO)
2 dite
Bëhet gati Sahiti, Skënderbeu gjen shpejt zëvendësuesin e Latifit
Liridon Latifi do të përshëndet me Skënderbeun pas ndeshjes së kthimit me Dinamon e Zagrebit, për të nisur një karrierë të re në Hungari. Në këto kushte, drejtuesit korçarë janë vënë në lëvizje p&eu
1 dite
Disfata e Partizanit, Moxhi braktisi stadiumin. Ia faturoi ecurinë...
Partizani, i rënduar nga ngarkesa e lartë stërvitore, por edhe fillimi me vonesë i përgatitjeve, nuk ka arritur që t’u bëjë ballë italianëve të Ternanës, në miqësoren e luajtur të shtunën në darkë, ku sku
Më te lexuarat
Valbona Selimllari në plazh me fëmijët: Ja fotoja që u fshi menjëherë
Video / Idiotësia e vitit! Shoku i Mavrajt do mungojë 7 muaj për një...!
23 ore
Trajneri i Viner Nojshtad: S'mund ta besoj fatin që kam një lojtar si Salihi
Trajneri i Viner Nojshtad, Roman Mehlih, ka folur me superlativa për Hamdi Salihin pasi ky i fundit shënoi dy gola në fitoren 2-1 të kësaj jave ndaj Vatens.     “Në momentin që ishim pa një sulmues, nuk mund ta besoja fatin tim që mor&e