“Ngujohuni” këtë të premte, është dita më terse e vitit, ja pse...
Argëtim /Kuriozitete
9 muaj nga Administrator
Nëse 13-të janari qëllon ditë e premte, atëherë ajo ditë llogaritet si ditë tersi. Kështu llogaritet kjo ditë në supersticionet e Perëndimit.
Evropianët thuhet se e kanë marrë shumë seriozisht këtë ditë dhe janë duke tentuar të shmangin daljet në të premten “baksuze”.
Britanikët kanë planifikuar që të premten mos të dalin në punë, të shikojnë filma dhe të jenë të mbyllur në këtë ditë.
Kjo për arsye që të shmangin çdo aksident të mundshëm jashtë.
Argëtim
22 ore
Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 18 tetor 2017
22 ore
Më thuaj çfarë shenje Horoskopi je, të të them çfarë profesioni duhet të bësh
2 dite
Majmuni që nuk kap dot hamburgerin, video që të shkrin së qeshura
Një majmun i vogël është filmuar duke u përpjekur që të kapë një hamburger që ndodhet nga ana tjetër e xhamit të përparmë të një makine.   Pamjet janë filmuar nga 37-vjeçari Peter Koen në Cape Vid
1 dite
Dhjetë teoritë që do Ju bëjnë “të marroseni”
nga Jake Anderson Transcendence: Ne do të kapërcejmë biologjinë dhe të jetojmë si Zotat Pasnjerëzorë Futuristët si Ray Kurzweil thonë se në dekadat që do të vijnë njerëzit do të përjetojnë një tipar
Më te lexuarat
Mamurrasi tërhiqet nga kampionati, Ndreca shkrin ekipin...
Nga Greqia për t’i zënë vendin një greku, Hasi drejt pankinës së...
Zyrtare/ Zbulohet kundërshtari i Shqipërisë për miqësoren e 14 nëntorit
ZYRTARE: Hidhet shorti, Italia pa fat. Ja përballjet e ‘Play Off-it’ të Botërorit
Fiori nuk e lë me aq sherrin me Robertin, tani i kthehet Alketës dhe Verës
Daja ia del me eksperimentet, Shkodra si... Andrea Pirlo!
19 ore
Historia e çuditshme e Realdo Filit, 6 muaj vuajtje prej…
Realdo Fili erdhi te Partizani në janar të 2016-ës si një lojtar i ri dhe i perspektivës. Paraqitja e tij në sezonin e parë ishte pozitive, ku mbahet mend goli i barazimit në derbin e 4 majit të 2016-ës, që evitoi humbjen. Por në 6 muajt e
1 dite
Djali i Ardit Gjebreas nuk e fsheh më të dashurën e tij, shikoni çfarë publikoi pak minuta më parë!
Jon Gjebrea, i cili njihet më shumë si djali i kantautorit dhe prezantuesit të famshëm shqiptar, Ardit Gjebrea, duket se nuk e fsheh më historinë e tij të dashurisë me vajzën e një prej biznesmenëve të njohur në vend. Pikërisht g