Lajmi i keq nga zyra e kryeministrit Edi Rama për motin gjatë muajit Janar
Aktualitet /Kronikë
2 muaj nga Administrator

Menaxhim pozitiv i situatës për emergjencën e motit, por lajme jo të mira për atë që na pret vijnë nga zyra Operacionale në Kryeministri, në mbledhjen e radhës që Rama zhvilloi me krerë të institucioneve përgjegjëse.
Kreu i qeverisë ka falenderuar strukturat për angazhimin dhe përballimin e situatës, duke pranuar se menaxhimi ka qenë pozitiv.

Shemsi Prençi, drejtori i Përgjithshëm i Emergjencave Civile teksa njoftoi temperaturat e ulëta që janë regjistruar në vend, theksoi se i ftohti ka dalë tej parashikimeve të ditëve të mëparshme.

“I ftohti ka dalë tej parashikimeve të ditëve të mëparshme, në ditët në vijim rritje 2 deri 3 gradë, por akulli dhe bora do e kenë sërish të mbërthyer vendin. Prezenca e akullit në të gjitha akset do jetë prezent, edhe qytetarët edhe strukturat, edhe emergjencat duhet të marrin masat e nevojshme. Situata konsiderohet me menaxhim shumë të mirë. Por mesazhi duhet të jetë që gjatë gjithë muajit duhet të marrim masat për rezerva ushqimore, veshmbathje dhe mjetet për mbajtjen hapur të akseve rrugore”- tha ai.

Aktualitet
1 dite
Vdiq në ditën e lindjes së tij, përcillet me muzikë shqiptari 16-vjeçar që vdiq në Itali
5 ore
“Po më shkatërrohen të dyja veshkat, më ndihmoni”, Klodiani nga Tirana ka nevojë për ne
18 ore
Hetimet zbulojnë historinë tronditëse: Tutori urdhëronte motrën dhe të dashurën të prostituoheshin. Emri
Detaje shqetësuese kanë dalë në dritë nga hetimi që një ditë më parë ka bërë që të përfundojnë në telashe 11 persona (mes tyre një oficer të burgut të Frosinone-s në Itali), të akuzuar se n&
18 ore
Policia e Tiranës jep alarmin: Kujdes nga këto vajza në internet!
“Burrat shqiptarë shantazhohen për videot intime nga femrat e huaja në Skype”. Ky është shqetësimi që ngre policia e Tiranës. “Raste të çuditshme por reale që ndonjëherë mund të mendohen të papreceptueshm