Ky dimër do jetë i gjatë, çfarë parashikohet për javët në vijim (video)
Aktualitet
 • Telenovela
 • Horoskopi
 • Kuriozitete
 • Quiz
 • Moti
 • Shtypi i ditës
 • 1 muaj nga Administrator

  Temperaturat e ajrit kane vijuar te uleta edhe gjate fillimit te kesaj jave ku termometri shenoi ne peshkopi ­18 grade C. Po ashtu temperatura te uleta ka patur ne bregdet dhe zonat e uleta nga ­6 ne ­9 grade C. Parashikohet qe deri te premten te kete rritje te lehte te temperaturave por dita e premte si edhe fundjava do te sjellin rritje me te ndjeshme te tyre duke bere qe bregdeti dhe zonat e uleta te kalojne ne vlera pozitive ndersa deri ne ­4 apo ­5 grade C do te jene zonat malore. (ndiqni në videon më poshtë parashikimi e meteorologes Lajda Porja) Persa i perket reshjeve dita e marte dhe e merkure sjell reshje te pakta ne verilindje dhe juglidje ndersa dita e premte si edhe fundjava do te jene me shira ne ultesiren perendimore si edhe reshje debore ne zonat lindore. Temperaturat e ajrit do te rriten ndjeshem vetem te premten dhe ne fundjave, sipas “Meteoalb”.  “Territori shqiptar do ta ndjej rritjen e temperaturave mesditën e së mërkurës”, kështu ka deklaruar sinoptikania e meteoalb Tanja Porja e ftuar në panelin e emisionit Opinion. Sipas saj ky i ftohtë me temperatura deri në ­60 gradë vjen nga zonat polare drejt Evropës juglindore e me pas deri poshtë në Ballkan. “Ajri i ftohtë polar ka ardhur direkt, drejtpërdrejtë nga zonat polare drejt Ballkanit. Këto masa ajrore kanë ardhur për tre, katër ditë drejtë vendit tonë. Në Shqipëri do të ketë një rritje të lehtë të temperaturave të mërkurën, por rritja që do të ndihet ndjeshëm do të jetë të premte dhe të shtunë. Kryesisht veriu dhe verilindja do të mbeten me ­7grade”, është shprehur Porja.

  Aktualitet
  1 dite
  "Hajde na merr tek tokat bujqësore” Zbulohet mesazhi i fundit i çiftit të vrarë Pogradec
  1 dite
  FOTO - "Po planifikonte dasmën"/ Ja kush ishte vajza që vdiq sot në Elbasan
  1 dite
  Vajza e re e prekur nga sëmundja e rrallë, kërkon ndihmë nga të gjithë ne
  NE NUK MUND TI NDIHMOJME TE GJITHE, POR TE GJITHE MUND TE NDIHMOJME NJE. Te dashur miq, eshte ne momentet me te veshtira aty ku familja nuk ben me dot gje e vetme, e njeriu i kthen syte nga shoket e miqte. Ju lutem kontribuoni dhe beni share : Shoqja jone, Anxhela Ndocka (21 vjec) eshte diagnostiku
  2 dite
  "Nuk pushonte së qari, bënte naze" Gruaja rreh për vdekje fëmijën 3 vjeç
  Një nënë moldave, ka rrahur për vdekje fëmijën e saj. kështu të paktën ka deklaruar ajo para hetuesve, lidhur me vdekjen e fëmijës, e regjistruar që në Janar të këtij viti. “Nuk pushonte së qari, bënte shum&e
  Më te lexuarat
  “Sarasvatiçandra”, Saras rikthehet, Prashant në rrezik… ja çfarë do ndodhë të hënën
  Trauma e burrit të martuar: Ja seksi i tmerrshëm që më detyroi gruaja ti bëja
  “Sarasvatiçandra”, ja çfarë do të ndodhë këtë javë…
  Çfarë ndodhë nëse hani TRI VEZË ÇDO DITË? Edhe miqtë e familja do të befasohen me rezultatet tuaja
  "Hajde na merr tek tokat bujqësore” Zbulohet mesazhi i fundit i çiftit të vrarë Pogradec
  Drama e burrit të martuar: Gjëja e tmerrshme që më detyronte gruaja të bëja kur i vinin periodat
  22 ore
  Maskë për rritjen e flokut, shumë femra kanë mbetur pa fjalë
  Maskë për rritjen e flokut Kjo maske eshte nje mrekulli.Nqs ju e realizoni ashtu sic duhet atehere kjo maske do te japi efekte te mrekullueshme per rritjen e shpejte te flokut,rigjenerimin dhe do i japi atij shume shkelqim. Perdoret per cdo lloj floku . Cfare duhet te beni: Fillimisht j
  1 dite
  Histori e egër seksi +16 /Drejtoresha më detyron ti bëj ll... gjatë orarit të punës
    Një djalë 19 vjeçar ka rrëfyer për The Sun se ai bën seks me drejtoreshën e tij në spital ku dhe punon, e cila është 32 vjeçare, e martuar dhe ka një djalë. Kjo është letra e tij: Kam bërë seks me shef