Pas motit me ngrica, diçka tjetër e rëndë godet Shqipërinë
Aktualitet
 • Telenovela
 • Horoskopi
 • Kuriozitete
 • Quiz
 • Moti
 • Shtypi i ditës
 • 1 muaj nga Administrator

  Pas ngricës që ka përfshirë të gjithë vendin, sinoptikanët parashikojnë që javën e ardhshme të nisin reshje të dendura shiu.

  “Ditën e martë dhe ditën e mërkurë masat e ftohta arktike do marrin sërish një impuls, duke sjellë reshje bore në jug dhe jug-lindje të vendit, me intensitet të ulët. Ndërsa ditën e premte pritet të afrohen rrymat ajrore perëndimore të cilat janë më të ngrohta dhe do të sjellin reshje shiu më të vrullshme në ultësirën perëndimore në orët e mbrëmjes dhe reshje bore në zonat malore. Kjo situatë do sjellë edhe një rritje të ndjeshme të temperaturave, e cila do të shkaktojë shkrirje të borës dhe prurje ujore në grykëderdhjen e lumenjve, veçanërisht në Drin, Mat dhe Vjosë, që do pësojnë rritje të nivelit të tyre fundjavën e ardhshme”, thotë meteorologjia e Top Channel Rezarta Xhakollari.  Ndërkohë, ministri i Bujqësisë iu përgjigj shqetësimit të Top Channel lidhur me masat e marra deri më tani për të shmangur situatat e përmbytjeve.

  “Kam inspektuar të gjithë rrjetin e hidrovoreve… dhe po ndërhyjmë për të mbathur ato argjinatura që kanë nevojë për riparim. Mbajmë në gatishmëri motopompat në hidrovorë… dhe kemi marrë masa që të minimizojmë dëmet në toka bujqësore, në stalla dhe sera për ta përballuar sa më mirë situatën”, tha ministri i Bujqësisë, Panariti.

  Qarqet e Lezhës dhe Shkodrës janë më të rrezikuara nga përmbytjet, ndaj dhe vëmendja është fokusuar në to për pastrimin e kanaleve dhe digave me eskavatorë, të cilët do të jenë në gatishmëri të plotë. 

  Aktualitet
  1 dite
  "Hajde na merr tek tokat bujqësore” Zbulohet mesazhi i fundit i çiftit të vrarë Pogradec
  1 dite
  FOTO - "Po planifikonte dasmën"/ Ja kush ishte vajza që vdiq sot në Elbasan
  1 dite
  Vajza e re e prekur nga sëmundja e rrallë, kërkon ndihmë nga të gjithë ne
  NE NUK MUND TI NDIHMOJME TE GJITHE, POR TE GJITHE MUND TE NDIHMOJME NJE. Te dashur miq, eshte ne momentet me te veshtira aty ku familja nuk ben me dot gje e vetme, e njeriu i kthen syte nga shoket e miqte. Ju lutem kontribuoni dhe beni share : Shoqja jone, Anxhela Ndocka (21 vjec) eshte diagnostiku
  2 dite
  "Nuk pushonte së qari, bënte naze" Gruaja rreh për vdekje fëmijën 3 vjeç
  Një nënë moldave, ka rrahur për vdekje fëmijën e saj. kështu të paktën ka deklaruar ajo para hetuesve, lidhur me vdekjen e fëmijës, e regjistruar që në Janar të këtij viti. “Nuk pushonte së qari, bënte shum&e
  Më te lexuarat
  “Sarasvatiçandra”, Saras rikthehet, Prashant në rrezik… ja çfarë do ndodhë të hënën
  Trauma e burrit të martuar: Ja seksi i tmerrshëm që më detyroi gruaja ti bëja
  “Sarasvatiçandra”, ja çfarë do të ndodhë këtë javë…
  Çfarë ndodhë nëse hani TRI VEZË ÇDO DITË? Edhe miqtë e familja do të befasohen me rezultatet tuaja
  "Hajde na merr tek tokat bujqësore” Zbulohet mesazhi i fundit i çiftit të vrarë Pogradec
  Drama e burrit të martuar: Gjëja e tmerrshme që më detyronte gruaja të bëja kur i vinin periodat
  22 ore
  Maskë për rritjen e flokut, shumë femra kanë mbetur pa fjalë
  Maskë për rritjen e flokut Kjo maske eshte nje mrekulli.Nqs ju e realizoni ashtu sic duhet atehere kjo maske do te japi efekte te mrekullueshme per rritjen e shpejte te flokut,rigjenerimin dhe do i japi atij shume shkelqim. Perdoret per cdo lloj floku . Cfare duhet te beni: Fillimisht j
  1 dite
  Histori e egër seksi +16 /Drejtoresha më detyron ti bëj ll... gjatë orarit të punës
    Një djalë 19 vjeçar ka rrëfyer për The Sun se ai bën seks me drejtoreshën e tij në spital ku dhe punon, e cila është 32 vjeçare, e martuar dhe ka një djalë. Kjo është letra e tij: Kam bërë seks me shef