FSHF i "mbyll gojën" Partizanit me një shumë të majme? Ja shifrat...
Sport /Vendi
1 jave nga Administrator

Një dokument zyrtar i Federatës Shqiptare të Futbollit ka mbërritur në adresë të Partizanit ditët e fundit. 

“Sport Ekspres” ka arritur të sigurojë vendimin e FSHF-së, që ka vendosur t’i akordojë në total 230.000 euro klubit të kuq, për ndërtimin e dy fushave, prej të cilave njëra me bar natyral.

 

Sipas shpjegimit të FSHF-së, 80.000 euro janë nga Fondi i Solidaritetit, për të cilin u bë shumë zhurmë disa javë më parë, ndërsa 150.000 euro janë investim i FSHF-së.

 

Në këtë mënyrë, FSHF i mbyll gojën Partizanit, që ishte ankuar gjatë për mosdhënie fondesh, por në realitet Federata e ka bërë të qartë që Fondi i Solidaritetit dhe fonde të tjera jepen vetëm për ndërtime fushash dhe projekte, që deri tani Partizani nuk i ka pasur, duke mos pasur fare stadium dhe fusha.

 

Prej disa muajsh Partizani ka nisur punimet për kompleksin e ri dhe tashmë FSHF ka akorduar fondin përkatës.

 

 

partizani-faksimile

 

 

Sport
1 dite
Kievo kërkon rikthimin e Ekubanit, ja ç'i ofron Partizanit
2 dite
Juventusi ua ofron Elvis Kabashin, ja përgjigja e klubeve italiane
1 dite
Alban Bushi e nis me këmbë të mbarë, shorti i favorizon!
Edhe pse në FSHF mundohen të shmangin euforinë dhe të ulin sa më shumë pretendimet për sezonin e ri, përfaqësuesja shqiptare U­-21 do të ketë mundësi më të larta për një pozicionim më të mirë në e
1 dite
Daja gjen pasuesin e Shkëmbit, firma vlen 60 mijë euro!
Vjen firma e parë në kampin bardhekuq të Skënderbeut në këtë merkato janari. Pas më shumë se një javë në provë, mesfushori rumun, Kornel Predesku, ka hedhur firmën në kontratë, pasi ka bindur fillimisht trajnerin Ilir Da
Më te lexuarat
"Nje Pjese e Imja" Elif merr vesh qe eshte shtatzene, Defne rremben Exhene ... ja cfare do te ndodhe neser
"Nje Pjese e Imja" Do te arrije Defne t'i mbijetoje aksidentit ... ja cfare do te ndodhe neser
"Nje Pjese e Imja" Kahraman gjen vendin ku fshihet Defne ... ja cfare do te ndodhe neser
Ka vetëm disa orë jetë, mesazhi i fundit i saj për të fejuarin të këput shpirtin
“Sarasvatiçandra”, Kumud pranon të shkojë në Mumbai, por… ja çfarë do ndodhë nesër
“Sarasvatiçandra”, Kumud mërzitet me veprimin e Sarasit, zbuloni se çfarë bën ai nesër…
1 dite
Tronditëse në Tiranë/ Çon motrën në urgjencë, ajo që i tha mjeku e shokon (VIDEO)
Ka çuar motrën në urgjencë pasi kishte dhimbje në kraharor, por i ka ikur truri nga përgjigja e doktorit. Rasti ka ndodhur sot në urgjencën tek Ish Ekspozita, ku djali i irrituar me neglizhencën e mjekut, i ka kërkuar atij llogari. Siç d
2 dite
I nxori sekretin për seksin, skenaristja e Big Brother për Arbana Osmanin: Do ta pushoj nga puna...
Skenaristja e Big Brother Alessia ishte e ftuar sot ne programin Pasdite ne Top Channel dhe ka zbuluar detaje ne lidhje me kete projekt. E pyetur nese ne kete edicion te Big Brother do te kete apo jo seks, Alessia tha: Kush ta ka thene ty kete? Ketu u pergjigj Jonida Shehu, moderatorja e emisionit