Te rekomanduara
Shiriti i te rekomanduarave do te mbushet automatikisht kur sistemi te marre infomarcionin e duhur mbi lajmet qe ju mendohet te pelqeni. Faleminderit!
1 jave
VIDEO/ Grezda shënon me Osijekun, kroatët ngjitet në vendin e 2-të në renditje
Eros Grezda ishte protagonist pasditen e sotme, teksa shënoi golin e dytë për skuadrën e tij Osijek. I gjithë takimi përfundoi në shifat 3-0, me pjesën e parë që u mbyll në një rezultat të bardhë.   Në minutën e 58-të, Mioc zhbllokoi shifrat, ndërsa në minutën e 74-t, ishte Grezda që i dha qetësinë Osijekut. Goli i tretë, u shënua nga Bokaj, në minutën e 85-të.   Me këtë fitore, Osijeku ngjitet në vendin e dytë, me 35 pik&
1 jave
VIDEO/ Grezda shënon me Osijekun, kroatët ngjitet në vendin e 2-të në renditje
Eros Grezda ishte protagonist pasditen e sotme, teksa shënoi golin e dytë për skuadrën e tij Osijek. I gjithë takimi përfundoi në shifat 3-0, me pjesën e parë që u mbyll në një rezultat të bardhë.   Në minutën e 58-të, Mioc zhbllokoi shifrat, ndërsa në minutën e 74-t, ishte Grezda që i dha qetësinë Osijekut. Goli i tretë, u shënua nga Bokaj, në minutën e 85-të.   Me këtë fitore, Osijeku ngjitet në vendin e dytë, me 35 pik&
1 jave
Vetëm CR7 mbi sulmuesin shqiptar, UEFA shpall golashënuesit e 2017-s
Në faqen e saj zyrtare, institucioni i UEFA-s ka publikuar golashënuesit më të mirë për vitin 2017, në të gjitha kompeticionet që ky organ i futbollit organizon.   Kristiano Ronaldo kryeson këtë renditje, me 27 gola në total, 19 n&eu
2 jave
VIDEO/ “Whatsapp” bën bashkë yjet e futbollit botëror, plas gallata
Një video që po bën xhiron nëpër rrjetet sociale bashkon yjet e futbollit, si Ronaldo, Mesi, Nejmar, Kavani, Zlatan Ibrahimoviç etj. Në të shfaqen komentet e supozuara të protagonistëve dhe momente për të qeshur.   Aty diskutohet
2 jave
Forma e shkëlqyer me Kombëtaren, mesfushorit i shkon vlera 1 mln €
Performancat e shkëlqyera me Osijekun, por edhe me Kombëtaren shqiptare kanë dhënë frytet e para.   Mesfushori Eros Grezda ka dyfishuar vlerën e tij në treg.   Përpara tetorit, kartoni i tij vlerësohej 600 mijë euro, ndërsa tani Gr
2 jave
Tare: VAR duhet të vendosë barazi, çfarë dreqin pa Masa?!
Igli Tare, drejtor sportiv i Lacios që nga viti 2008, u bë protagonist pasi hyri në fushë duke shfryrë mbi gjyqtarin, pas një dite reflektimi ka komentuar vendimin e pakuptimtë, sipas tij të gjyqtarit Masa.   Ai akoma nuk  e ka ndryshuar mendimin p
1 muaj
Gruaja e martuar e pranon: ‘Burri im nuk ka asnjë partnere tjetër për momentin, unë kam dy’!
1 muaj
FOTO/ Humbi 200 kg, ja transformimi i pamundur
1 muaj
Do të ‘çmendeni’ kur të zbuloni se nga ndryshojnë xhinset që kushtojnë 30 euro nga ato 300 euro
1 muaj
8 orë në operacion, 20-vjeçari shkodran u nis me urgjencë në Tiranë
3 jave
I dashuri, bosi i kokainës. Ja ç'shkruan gazeta italiane për Viola Spiron
“Ajo nuk ka asnjë faj. Përvec se është e bukur dhe e zgjedhura e Valentin Selaj, një nga bosët e klanit të shqiptarëve shkatërruar nga skuadra policore fiorentine me ndihmën e kolegëve holandezë”.   Keshtu shkruan media lokale ne Itali, teksa jep informacione mbi operacionin e fundit, finalizuar me arrestimin e bandes shqiptare, bosi i te ciles thote se ishte Valentin Selaj, dashuri i Viola Spiros, shkruan “Panorama”.   Viola është një nga femrat e famshme dhe të dëshiruar
1 muaj
FOTO/ Publikohen mesazhet private të ‘sherrit’, Damiano pendohet brenda pak minutave
Pas ndarjes së çiftit të njohur të Big Brother 9, kanë filluar përplasjet me një tjetër ish-banor. Bëhet fjalë për Damiano Agalliun. Ai ka treguar simpati për Xhenin gjatë kohës që ata ishin pjesë e spektaklit. Nj&eu
1 muaj
Ja kush po e spiunon Arbana Osmanin
Me fotografi në Instagram e ka nisur ditën. Moderatorja shqiptare Arbana Osmani ka hedhur disa fotografi në këtë rrjet social, ku shihet se ka dalur me shoqen e saj Xhemin dhe maçokun, shkruan lajmi. E në një imazh, ajo shihet se teksa shkruante në te
1 muaj
Altin Basha: Ermali u largua nga “Portokallia” për fustanet e nuseve
Regjisori i “Portokallisë”, AltinBasha ditën e sotme ka qënë i ftuar në forumet e UET, ku ai ka folur për spektaklin e humorit “Portokallia”.Altin Basha ka folur sërish mbi largimet nga Portokallia ku e një ndër largimet më t&
1 muaj
Fotini dhe Danjel tregojnë arsyen e anulimit të dasmës: Megjithatë kjo nuk na pengon të ...
Dje ju dhamë lajmin që dyshja fituese e “Big Brother”, Danjel dhe Fotini nuk do të martoheshin në nëntor, ashtu siç mendohej. Që në momentin e publikimit të këtij lajmi, besoj se shumë prej jush kanë menduar cilat mund t&
1 muaj
I kanë vendosur emrin djalit Xhihad, por çfarë do të vendosë Gjykata
A është e pranueshme që fëmijës tuaj ti vendosni emrin “Xhihad” ? Kjo pyetje është ngritur nga autoritet në Francë kohët e fundit, kjo pasi një çift në Toulouse ka vendosur ta quajnë djalin e tyre Xhihad. Kjo ngjarje është referuar nga autoritetet në Toulouse në Prokurori dhe gjyqtari francez për çështjet e familjes do ti duhet të vendosë për rastin. Sqarojmë se “Xhihadi” në arabisht do të thotë “përpjekje” ose
1 muaj
'Më çuan në Itali për të më zhdukur..., më kanë rrahur sa unë e di' - Historia e transgjinorit nga Vlora
Në një moshë tashmë 30 vjeç, Endri, transgjinori që kërkon të bëhet një femër, kjo në bazë të prirjeve seksuale ka rrëfyer adoleshencën e vështirë që ka kaluar dhe mos pranimin sot e kësaj dite nga
2 muaj
Gruaja e akuzon për tradhti, burri lëshon ‘bombën’: Më kërkoje 10 mijë lekë për të ...
Një histori e denjë për skenar filmi ajo e publikuar sot në emisionin “Me zemër të hapur”. Pas akuzave që ish-gruaja lëshoi në drejtim të tij, vjen reagimi i ish-bashkëshortit të saj. Kastriot Mustafallari, përballë i
2 muaj
VIDEO/ Vajza nga Tirana kërkon lidhje pas divorcit: Burri s’më bënte gjë, s’dinte!
Një 26-vjeçare ka kërkuar përmes telefonit njohje në emisionin “Aldo Morning Show”. Minushja nga Zall Bastari i Tiranës tha se ka qenë e martuar vetëm 2 javë, por kishte ikur nga shtëpia e bashkëshortit pasi nuk e donte kunata dhe
2 muaj
‘Nuk do t’ia falë kurrë atë që ma bëri vjehrra pas momentit të lindjes’
Vjehrra e një gruaje kishte bërë një veprim, të cilin gruaja thotë se nuk do t’ia falë gjatë tërë jetës. Pasi  ishte infermiere, ajo kishte kartën e aksesit të saj të punës. Në tregimin e gruas, thuhet se vj
1 muaj
Ja kush dashurohet me ju sipas shenjës së horoskopit!
1 muaj
Horoskopi për ditën e sotme, e premte 3 nëntor 2017
1 muaj
Horoskopi për muajin nëntor
1 muaj
Horoskopi për ditën e sotme, e enjte 2 tetor 2017